عمومی

جلسه هفتگی کارگروه تعلیم و تربیت اقتصادی، طبق برنامه در روز دوشنبه 1396/6/6 با مدیریت آقای دکتر ارشدی و دبیری خانم مردانی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، خانم مردانی گزارشی پیرامون اقدامات انجام شده طرح سنجش اقتصادی دانش ­آموزان ارائه کردند. ایشان جمع ­بندی مختصری از تست ­های ارائه شده در مقالات پایگاه ­های اطلاعاتی مختلف را ارائه نمودند. با بررسی تست­ ها و هم­فکری اعضاء جلسه،  تقسیم ­بندی مفهومی پیرامون موارد قابل سنجش صورت پذیرفت و با توجه به شرایط بومی و اعتقادی خاص ایران، چند دسته به مجموعه مذکور اضافه گردید. در ادامه روند این طرح پژوهشی، مقرر شد هر کدام از اعضاء به طور خاص مسئولیتی را پیرامون تحلیل مجموعه تست­ ها بر عهده گیرند و گزارش کار خود را در جلسه بعد ارائه دهند. در حاشیه مباحث پیرامون این طرح، نقش نهاد­های مختلف به غیر از آموزش و پرورش نیز مورد بحث قرار گرفت و ایده ­هایی برای جامعیت مباحث طرح بیان شد.

بخشی از زمان جلسه به بررسی پیشنهاد ارزنده آقای تنهایی مقدم اختصاص یافت. کلیت پیشنهاد چنین بود که با توجه به وقوف مسئولین محترم کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله علیه) به اهمیت تعلیم و تربیت اقتصادی و اعتقاد راسخ این بزرگواران به این مهم _ که برای قطع چرخه فقر به آموزش اقتصاد نیازمندیم_ انگیزه کافی همکاری بین کارگروه و کمیته وجود دارد. بدین ترتیب مقرر شد نشستی بین اعضاء کارگروه و مسئولین کمیته امداد ترتیب داده شود تا هم­فکری­های لازم صورت پذیرد و زمینه­ای برای همکاری بیشتر فراهم گردد. در بخشی از جلسه، آقای دکتر ارشدی مسیر جدیدی را برای اقدامات و مطالعات کارگروه معرفی فرمودند. ایشان اعلام کردند که امکان حضور مدیر کارگروه به همراه اعضاء در جلسات استانداری با موضوع اشتغال، اقتصاد مقاومتی و سفرهای استانی به منظور مسئله­یابی پیرامون مشکلات استان صورت پذیرفته است، تا نهایتا به ایده­ها و طرح­هایی برای حل مشکلات استان بینجامد.

در انتها، پیشنهاد شد به منظور پاسخ­گویی صحیح به نهادهای تقاضا کننده طرح و پیشبرد سریع­تر طرح­های محوله، از جمعی دانشجویان در مقاطع مختلف استفاده شود و در صورت لزوم فراخوانی بدین منظور آماده گردد.

و من الله توفیق

83ddc42d_6fe8_4450_9a20_c1dc8449a2b7.jpg


لينك هاي مرتبط

. پرخواننده ترين مطلب در عمومی:
   برگزاری جلسه هفتگی کارگروه تعلیم و تربیت اقتصادی

برگزاری جلسه هفتگی کارگروه تعلیم و تربیت اقتصادی | 0 نظر
نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.موضوعات©2009 Ferdowsi University Of Mashhad.